Szada2111 : A kispályás bajnokság őszi eseményei a Szőlőhegyen

A kispályás bajnokság őszi eseményei a Szőlőhegyen

Farkas Anikó dr  2007.05.18. 12:44

Őszi tudósítás, nem jelent meg.

A nagy sikerű és sok szurkoló szívét megdobogtató tavaszi fordulót szinte még ki sem pihentük, máris sor került az őszi meccsekre. Reményeim szerint korábbi beszámolóimmal sikerült szurkolókat toboroznom minden csapat mellé, de legalábbis felkeltettem a 3 pálya környékén élők érdeklődését, és sokan biztatták kedvenceiket az ősz folyamán is.

A Szőlőhegyen a szezonnyitó mérkőzést a Security játszotta a Mizzó ellen. Mindkét csapat játékosai kicsit rozsdásnak tűntek, ettől függetlenül jó meccset láthattunk. A R. Ádám által lőtt 2 gólt követően a Mizzó oszlopos tagja, P. János (Dzsánó) öngóljával 3:0-ra vezetett a Security. K. Sanyi szépített - 3:1 -, majd nagy küzdelmek árán R. Ádám megszerezte csapata 4. gólját. A végeredményt J. Dávid állította be: 5:1.

A forduló másik mérkőzése az Apukák - Lórúgás összecsapás volt. Eddig is tudtuk, hogy a Lórúgás az erősebb csapat, de végignézve a játékosokon, a hozzáértők megállapították, hogy az idényre még erősítettek is. Nem kellett sokáig várni a gólokra, gyorsan 0:3-ra elhúztak. Az Apukák is igyekeztek, mígnem Laci bombája a jobb felső sarkot szaggatta: 1:3.  Az ellentámadás nagyon szép és eredményes: 1:4. Az Apukák nem adják fel, Sándor Jani góljával 2:4. A következő gólt hozó támadásnál talán L. Karcsi is benne volt a gólban, így lett 2:5, majd a végeredmény 2:6.

A bringatúra miatt halasztott meccset játszott az Apukák a Mizzó ellen.

Várakozásunknak megfelelően a „hazai” csapat nagyon szépen játszott. Megmutatkozott, hogy nem csak Norbira számíthatunk, hanem helyzetbe lehet hozni Lacit, Imit és időnként még Sándor Jani is képes a kiharcolt helyzetekből a maximumot kihozni.

A meccs jobban indult a Mizzónak. Miután Laci óriási fejese a felső kapufát érte és a ráfordulásból lőtt labda is mellé ment, K. Zoli vitte rá a labdát kapusunkra. Még fel sem dolgozta a csapat a védelmi hibát, V. Balázs be is varrta az első gólt, 0:1 a Mizzónak. Ezt követte Zs. Péter akciója, amit F. Imi tört meg. Az ellentámadás során Norbi adott nagyon jó labdát S. Janinak: 1:1. A középkezdés után azonnal labdát szerzett S. Jani, az oldalvonal mentén vitte lefelé kb. a hatos vonaláig, ott Laci érkezett: 2:1. A következő sikeres akcióban Norbi, Laci és S. Jani összjátéka hozott eredményt. 3:1. Természetesen nem feledkezhetünk meg a hátul védekezőkről sem. Becsúszás miatt kap szabadrúgást Norbi, de nem jó. Viszont F. Imre sikeresen lő kapura. 4:1.

A második félidőben szépített a Mizzó, V. Balázs beadását D. Péter értékesítette: 4:2. Újabb szabadrúgást kapnak az Apukák, nincs eredménye. A Mizzó kapusát kiállították két percre. A következő támadásnál L. Karcsi, az Apukák kapusa fekszik, gördül, kanalaz, így akadályozza meg a gólt. Ellentámadás: Laci csúsztatott fejese jól landol Norbinál, 5:2. Több próbálkozása volt F. Imrének is, míg végül Norbi beadása után beállítja a meccs végeredményét: 6:2.

A csapatok éltek az időpontváltoztatás lehetőségével, így sok mérkőzést magam sem láttam. Nagyvonalakban néhány mérkőzésről.

A Security – Dobogó meccs első perceiben megszóltak a helyi játékosok. Jogosan. Nem figyeltem oda, és tiszta piros (mondhatni, Dobogó színekben) szerelésben mentem le.

A Dobogó gyorsan vezetést szerzett (O. Zoli). A játék hevében H. Viktor kicsit összerúgott védőjével, a bíró meg is állította a játékot. J. Dávid szabadrúgást harcolt ki. B. Flóri lövése a félidő végén a kapufáról pattant ki.

A második félidő is parázs hangulatban zajlott. Számtalan támadást vezettek mindkét kapura, különösen a Security 3- és 4-emberes támadásai keltettek hangulatot, főként mert eredménytelenek voltak az akciók. A végeredmény 0:1.

A Security elleni mérkőzést az Apukák helyből emberhiányban kezdték. Szét is tárta karját a Security kapusa 5 perc elteltével: Miért nem rúgtunk már gólt?

F. Imre kemény ellenfélnek bizonyult, már a földön feküdt, amikor végre elszedték tőle a labdát. A félidő 1:0-ás Security vezetéssel zárult, 4-en támadtak 2 védővel szemben.

Hogy mentse az Apukák becsületét, U. Robi vállalja a kapus szerepét. Nagy küzdelem árán F. Imre egyenlített. Majd a támadások során nagy tumultus, U. Robi kiált: Nem látooooooooooom! Ebben a pillanatban be is lövik a második gólt, 2:1. Majd összekapják magukat a fiatalok, ésszel kezdenek játszani, rövidesen 3:1. A végeredmény egy kipattanó után végül 4:1.

A Légszomj - Lórúgás meccs jelmondata: Gyerünk, Józsi!

Mindkét oldalon higgadt, megfontolt játék jellemző, 1-1 szép megmozdulással. A Légszomj szerez vezetést és növeli előnyét 2:0-ig, amikor is az ellentámadás eredményes, 2:1. Újabb gólok születnek, ebből az egyik egy szép sarkalásból: 4:1. Végül nagy küzdelem zárul a sípszóval, szépít a Lórúgás, 4:2.

A nagypályáról helyezték a Szőlőhegyre többek között az Universal - Pedro rangadót. Lendületes, fiatalos játékkal, szép cselek bemutatásával örvendeztették meg a közönséget. Az Universal hamarosan vezetést szerzett (1:0), de gyors támadásból erős lövéssel hamarosan egyenlített a Pedro (1:1). Miután a Pedro egyik játékosával szemben szándékos kezezés miatt 2 perces kiállítást ítélt a bíróspori, az Universal kapusa a félpályáról érkező bombát véd. Előfordul rövidzárlat is, V. Balázs labdájára nem mozdul rá csapattársa. Micsoda helyzetet hagynak így ki! A következő támadás során azonban gólt szereznek, 2:1. Fergeteges félidőnek lehetünk tanúi, a vége 6:1.

A gólzápor a második félidőben is folytatódott. A Pedro sokadik próbálkozása eredménnyel járt, 6:2. Az Universal egyik támadása során a Pedro is rásegít, 7:2. További támadások, gólok, a végeredmény 10:2!

Szintén áthelyezett mérkőzés volt a Szaft – Mizzó összecsapás. Az első percben vezetést szerzett a Szaft. Az egyenlítésre nem kellett sokat várni, bár jól megküzdött érte a Mizzó. De örömük nem sokáig tartott, mert figyelmetlenségüket kihasználva egy bedobást követően gyorsan 2:1-re módosított a Szaft. A félidőt végül is 4:2-vel zárták, újabb gólzáporos meccs ígérkezett. A Szaft fölénye csak nőtt, hiába küzdött tisztességgel a Mizzó. A végeredmény: 8:2!

Az utolsó meccs, amin részt tudtam venni, a Security – Remény összecsapás volt.

A helyieket biztatandó, U. Robi még a kereplőt is kihozta. Nem hiába, 2:1 a félidőben a Security javára. Hamarosan 3:1-re növekedett az előny, amikor is egy sikeres olló révén a labda a szomszédban landolt. Aztán egy labda rendesen beletalált a kapusba is. Rövidesen megkapta a Remény a negyedik gólt is. Több sikertelen támadást is vezetett a Security, de fölényük megkérdőjelezhetetlen, 5:1-re nyertek.

A Szőlőhegyi Apukák két olyan meccset is játszottak, ami nagy eredménnyel zárult. Méltán lehetünk büszkék a Security mellett a másik „helyi” csapatra is, hiszen az utolsó körökben a Pedro csapatát 6:0-ra, míg a Remény együttesét 7:0-ra verték.